Folkobranie

Folkobranie

Za organizatorami:

FOLKOBRANIE to różnorodny Festiwal Muzyczny, kilkudniowe obcowanie z żywą kulturą, nawiązującą do tradycji. To przede wszystkim czas dobrych spotkań i wspaniała muzyczna uczta! A to wszystko odbywa się w Kozienicach, spokojnej, przyjaznej miejscowości, położonej nad pięknym Kozienickim Jeziorem. Jest to obowiązkowy punkt docelowy dla wszystkich miłośników tradycji, folku i kultury ludowej.

Idea festiwalu zrodziła się w październiku 2015 r., a już pół roku później, marzenie stało się rzeczywistością. I tak, w dniach 14 – 16 kwietnia 2016 r., odbyło się pierwsze FOLKOBRANIE. Każdemu z dni festiwalu nadano inną nazwę:
SIEWY – jako etap wstępny dla rozwoju, który głównie zakłada występy dziecięce oraz koncert inauguracyjny.
ŻNIWA – jako czas zbierania plonów, podczas którego odbywa się obcowanie z tradycją, w postaci spotkań, przede wszystkim z wiejskimi muzykantami. Wspólne muzykowanie w muzycznym przemarszu przez Kozienice, czyli FOLKORSZAKU kończy tego dnia POTAŃCÓWKA.
MŁÓCENIE – jako czas przekształcania tego, co zebrane, czyli doświadczanie muzyki inspirowanej tradycją.
W drugiej edycji Folkobrania pojawił się także czwarty dzień – SIELANKA – czas świętowania, radości, odpoczynku ale przede wszystkim zabawy. A to wszystko dzieje się w Kozienicach, pięknie położonej, małej, przyjaznej miejscowości, która znajduje się nieopodal Puszczy Kozienickiej.
Stroną organizacyjną zajęła się Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach przy współpracy Stowarzyszenia Szkoły Muzycznej w Kozienicach „Kanon”. Pomysłodawcami festiwalu są Kinga Bobienko i Patryk Walczak.

OFICJALNA STRONA FESTIWALU

FOLKOBRANIE NA FACEBOOKU

FOLKOBRANIE NA YOUTUBE (oficjalny kanał)

RELACJE WIDEO: