ROCK, PUNK&METAL – suplement

…czyli zespoły, o których coś wiemy, ale niewiele, zbyt mało na własną podstronę.

ADVERSARIOUS

Zespół metalowy. Znany z występu lub występów na San Lo Remo, gdzie zapisał się w pamięci niektórych zabawnym epizodem, kiedy to został wykluczony z rywalizacji za pokazywanie ze sceny “okultystycznych gestów”. Występowali również w DK, m.in. w roku 2008 w ramach Sceny 26-900.

BŁĄD REWOLUCJI

Kapela punkowa działająca w latach 90. W archiwach strony Kultura Alternatywna Kozienic zachował się krótki wywiad z tym zespołem:

FOBIA

Zespół w składzie Maciej Majcher (gitara), Daniel Wołowik (gitara), Paweł Kowalczyk (bas), Kacper Dzik (perkusja) i Justyna Jakubowsk (wokal). Dwukrotni zwycięzcy San Lo Remo, gdzie ich metalowe brzmienie robiło furorę. Zachował się na ich temat dość obszerny artykul z OKA, z marca 2004:

PERŁY PIWNICY

Kapela, której mimo nazwy sugerującej skład zebrany ad hoc na jeden koncert, udało się zabłysnąć na tylko na San Lo Remo, ale też pójść za ciosem i wystąpić na pełnoprawnym koncercie w DK. Co się z nimi stało potem?

Zespół powstał w październiku 2011 r. Założycielem jest Maciej Pietrzyk. Pomysł o tym aby założyć zespół powstał w Piwnicy przy napoju “Perła”, stąd nazwa zespołu.

– czytamy na ich wciąż istniejącej stronie na Facebooku.

Relacja z jednego z ich koncertów (zagranego wspólnie z heRRmo i The Bacpacks):

RESPECT PANIC

Kapela punkowa, której nazwa często pojawiała się na plakatach koncertowych z drugiej połowy lat 90. Często występowali wspólnie z Parang.

RED RAIN

Klasyczna kapela rockowa grająca dość przebojowo i przystępnie, później z nutką grania progresywnego. Zachowało się kilka nagrań:

STALOWA GĘŚ

Kapela grająca w okolicach roku 2005/2006. Wykonująca głównie covery, jednak ważna dlatego, że zaczynali w niej muzycy mający później stworzyć m.in. French Letters i Kudłaty Sound System. Debiutując w 2006 na San Lo Remo zgarnęli pierwszą nagrodę.

VENEVICUS

Kapela znana z występu na San Lo Remo, która zaginęła wprawdzie najwyraźniej w pomroce dziejów, zachowała się jednak w kronikach intrygująca wiadomość, że grali ambient power mystic metal, zaś w skład zespołu wchodzili Szymon Harris Balcerek i Dawid “Unelith” Nowakowski.

V.I.T.R.I.O.L.

Kapela deathmetalowa założona przez braci Miturskich (gitarzystę i perkusistę), której o ile wiemy zdarzyło się grać nie tylko w Kozienicach. W kasetowym archiwum stowarzyszenia Przystanek Inicjatywa posiadamy dziwnym trafem nagrany fragment ich próby – być może uda nam się skontaktować w celu uzyskania zezwolenia na publikację tego artefaktu.